Львівські журналісти: Наша професія стає небезпечною
Львівські журналісти засуджують переслідування і репресії проти своїх колег і всіх учасників акцій протесту.
Про це йдеться у заяві львівських журналістів щодо побиття Тетяни Чорновол.
«Ми, львівські журналісти одностайні у своїй оцінці побиття нашої колеги, громадської активістки, учасниці Євромайдану Тетяни Чорновол. Жорстока розправа (а не хуліганські дії, як це намагається подати влада) вчинена за активну позицію журналіста, і це неприпустимо в країні, де сповідують демократичні цінності», - наголошується у заяві.
Журналісти нагадують, що за час масових протестів у листопаді-грудні 2013 року в Києві постраждали понад 50 журналістів.
«Окрім перевищення повноважень, дії співробітників МВС, що підняли руку на співробітників ЗМІ, підпадають під статтю 171 Кримінального кодексу України – перешкоджання професійній діяльності журналістів. Проте ніхто з тих, хто бив журналістів, не покараний», - зазначають журналісти у заяві.
У заяві наголошується, що сьогодні професійна журналістика стає небезпечною в Україні, а правоохоронні органи цілковито втратили довіру людей.
«Ми вимагаємо від правоохоронних органів і прокуратури оперативного і об’єктивного розслідування справи щодо побиття Тетяни Чорновол, оприлюднення імен можливих замовників і виконавців цього злочину, притягнення їх до відповідальності. Від суддів, які діють від імені України - справедливого вироку», - заявляють журналісти.
«Ми вимагаємо, щоб міліція захищала, а не била журналістів. Ми, львівські журналісти – громадяни України, засуджуємо переслідування й репресії проти наших колег і всіх учасників акцій протесту. Ми кажемо «ні» будь-якому терору в Україні!», - наголошується у заяві львівських журналістів.
Як інформував ZAXID.NET, 25 грудня близько півсотні львівських журналістів протестували на Євромайдані у Львові проти побиття своїх колег. Акція проходила під гаслом «Наступним можу бути я»26-12-13
Немає коментарів:
Дописати коментар